انتشار کتاب «تمرین تا اجرای زنده»


به بهانه انتشار کتاب « تمرین تا اجرای زنده »

نوشته سبحان حیدری ، سعی داریم در این نوشته توضیحات بیشتری در خصوص این کتاب مفید به شما دوستان ارائه کنیم .

« برای خرید این کتاب اینجا کلیک کنید »

چگونه تمرین کردن یکی از دغدغه های مهم هر هنرمند است و پس آن مشکلاتی که برای اجرای زنده در یک اثرهنری پیش میاید نیز می تواند گریبانگیر هنرجویان شود . از این رو جزوه ای برای راهنمایی و استفاده بیشتر هنرجوبان از تجارب هنرجویان قبل از خود توسط سبحان حیدری منتشر شد. شما را به خواندن فهرست و مقدمه این جزوه دعوت می کنم :

فهرست :

مقدمه

اهمییت اجرای زنده

ماهییت هنرها در ارائه

ویژگی های یک نوازنده خوب

به چه اجراهایی می توان اجرای زنده گفت ؟

پیشنهاد ها ، انتخاب اجرای زنده

چگونه برای اجرای زنده تمرین کنیم

انتخاب قطعه

ساعت و مقدار تمرین

شرایط محیطی تمرین

تمرین قطعه

راه های تسلط بر اجرای قطعه

استرس عامل درونی

استرس و راه های غلبه بر آن (خود تلقینی و …)

هرمون های استرس زا

بررسی راهکار های عملی

روزهای نزدیک به اجرا

مشاوره غذایی از ده روز قبل تا لحظه ی اجرا

آرامش روانی ، تاثییر مفید خواب کافی

بررسی حاشیه ها و اتفاقات ممکن

کتاب تمرین تا اجرای زنده

کتاب تمرین تا اجرای زنده

 

مقدمه

ضعف در شناخت مقوله ی اجرای زنده که امری بسیار مهم است باعث شده تا هنرجویان و نوازنده ها از اجرای زنده پرهیز کنند و یا اینکه پس از چند اجرای زنده نا موفق به دلیل نداشتن شناخت بر این مقوله سراکنده شده و ناچار به راه های دیگری برای درخشش در هنر موسیقی پناه ببرند .

کتاب تمرین تا اجرای زنده با هدف شناخت فرایند اجرای زنده و اهمیت اجرای زنده در موسیقی نوشته شده است و سعی کرده ایم از تجربیات چندین ساله مدرسین و همینطور نظریات و عملکرد های شخصی مدرسین را جمع آوری کند . کتاب از نظر محتوی دو بخش را دنبال می کند : تمرین و اجرای زنده که این دو مقوله بدلیل مربوط بودن و نزدیک بودن ، ناچار در هم تنیده شده اند به گونه ای که نمی توان آن ها را از نظر محتوی و نوشتاری جدا کرد.

این کتاب برداشتی از سری کارگاه های برگزار شده نویسنده (سبحان حیدری) در تهران و دیگر شهرستان هاست که با توجه به درخواست حاضرین در کارگاه مکتوب شده و در قالب کتاب به شما دوستان گرامی ارائه شده است . قسمت اعظم کتاب بر اساس تجربیات شخصی نویسنده (سبحان حیدری)

و اجرای موارد تمرینی بر هنرجو های وی نوشته شده است ، قسمتی دیگر بر اساس مشورت و شنیده ها با دیگر مدرسین موسیقی ، و بخشی نیز مستندات ثابت شده علمی هستند .لازم به ذکر است نویسنده (سبحان حیدری) در طی چند سال اخیر بیش از 100 اجرای زنده زنده مختلف ، از قبیل اجرای موسیقی تئاتر و … داشته است که می توانید با جستجو در اینترنت مشخصات دقیق اجراها را مشاهده کنید .

 

انتشار کتاب «تمرین تا اجرای زنده»

کپی بدون ذکر منبع اینترنتی ممنوع می باشد .

مقالات مرتبط

0 دیدگاه

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    طراحی سایت