نامه ای به تازه مادر (موسیقی کودک) (بخش سوم)


بخش اول این یاداشت (نامه ای به تازه مادر) را می توانید در اینجا مطلالعه كنید .

 

سخت می شود باور کرد که وقت آن رسیده بابی، درس های ویلن اش را شروع کند.

با توجه به چیزهایی که هر از گاهی برایم نوشته ای، به جرئت نتیجه می گیرم که پسرت اهل موسیقی است. هیجان آور نیست وقتی یک خردسال می تواند، منوئه های باخ را با شنیدن از روی صفحه ی اول سوزوکی بخواند؟ آن قطعات باخ واقعة خوشایند کودکان تازه راه افتاده هستند. البته اگر پسرت نمی توانست آنها را بخواند، تنها ثابت می کرد که او نمی تواند بخواند، نه اینکه نمی تواند بشنود. اما یک بچه ای که به خوبی می خواند یقینا ثابت کرده که خوب می شنود.

این آوازخوانی را همچنان ادامه بده، همین طور شنیدن موسیقی ای که قرار است یاد بگیرد.

هنگامی که رانندگی می کنی بهترین زمانی است که می توانی از آن استفاده کنی. به خاطر داشته باش همان طور که تو، در مقام یک بزرگسال، با ضرورت تمرین برخورد می کنی، فرزندت هم همان طور برخورد خواهد کرد. البته تمرین می تواند، مانند بازی با اسباب بازی های غیررسمی باشد و اینکه مدت زمان توجه او همان قدری نوسان می یابد که علاقه اش به بیشتر اسباب بازی هایش.

 

 

لحظه ها را بقاپ، بدانکه ممکن است پسرت، مفهوم بی نظیری را، در چند ثانیه یاد بگیرد

پس از آنکه حواسش پرت شد، دوباره توجهش را | سرجایش برگردان، کما اینکه کیفیت کار شبیه هم نخواهد بود. به دو دقیقه تمرین راضی باش و منتظر لحظات دیگری در طی روز بمان. به تدریج کار کن تا زمان هایی را که برای پسرت بهتر است نه لزوما برای برنامه ی خودت) یادداشت نمایی در طی جلسات تمرین، یا در جلسات بحث درباره ی موسیقی، به پسرت کمک کن تا اهمیت موسیقی را | در زندگی اش دریابد. از اجبار یا رشوه دهی اجتناب کن.

 

نامه ای به تازه مادر

نامه ای به تازه مادر

 

دکتر سوزوکی توصیه می کند که جایزه را در آغاز تمرین به او بدهیم نه در آخر کار این کار جلوی این سوء تفاهم را می گیرد که تصور کند، محبت ات را از او دریغ می کنی اگر که او خوب ننوازد. البته که عاشق بچه ات هستی، چه او یک نوازنده ی ویلن خوب بشود چه نشود، ولی می بایست این را به او نشان بدهی. به جای خرده گرفتن به پسرت، از او حمایت کن.

چیزهایی را برای لذت بردن و تأیید کردن در اجرای او پیدا کن. مهم نیست که چقدر اشتباه می کند، همیشه چیزی برای تحسین وجود دارد.

بچه ها هنگام شروع درس هایشان، استانداردهای تعجبة بالایی دارند، حتی پیش از مدرسه رفتن. از این رو با بروز ناگهانی ایرادها در اجرایشان به سرعت سرخورده می شوند.

مقالات مرتبط

0 دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.