انگشتان و ناخن استاندارد در گیتار


تا کنون نوشته های تخصصی زیادی در مورد ساز گیتار در سایت قرار گرفته است که امروز سعی داریم مبحث انگشتان در گیتار را بررسی کنیم

 

ناخن ها درنواختن گیتار و مخصوصا سبک کلاسیک بسیار اهمیت دارند ، به گونه ای که شکستن ناخن یک نوازنده کلاسیک قبل از اجرا یک کابوس به تمام معناست ، زیرا با هر روشی از جمله ناخن مصنوعی یا … هرگز تمرکز اولیه خود را پیدا نخواهد کرد ، پس باید دقت کرد که نگهداری از ناخن ها بسیار مهم است .

روش های پیشنهادی و معمولی برای تقویت و مراقبت ناخن ها وجود دارد برای مثال :

استفاده از آبلیمو:

اغشته کردن ناخن به آبلیمو روشیست که گاهی پیشنهاد می شود ، البته از دلایل علمی یا موفق بودن این روش هیچ اطلاعی نداریم .

استفاده از سفیده تخم مرغ :

سفیده تخم مرغ بدلیل داشتن پروتئین بالا و جذب راحت به نظر منطقی تر از مورد قبل است

سوهان زدن ناخن :

سوهان زدن ناخن روش مراقبتی خوبیست ، سوهان ناخن ناهمواری های ناخن را برطرف می کند تا ناخن در برخورد با لباس یا … زخم یا تکه یا … نشود .

 

انگشتان و ناخن در گیتار

انگشتان و ناخن در گیتار

 

نام گذاری انگشتان دست راست

انگشتان دست راست نام هایی به شرح زیر دارند:

p- شست (thumb)

i- انگشت اشاره (index finger)

m- انگشت وسط ( middle finger)

a- انگشت حلقه (ring finger)

نام انگشت ها در گیتار

نام انگشت ها در گیتار

انگشت کوچک در نواختن گیتار کلاسیک به کار برده نمی شود .

 

 

تاثیر ناخن در گیتار

 نمودار : نام گذاری انگشتان دست راست

ناخن ها در گیتار

ناخن ها در گیتار

ناخن های دست راست کاملا پذیرفته شده است که ناخن های دست راست به سیمهای گیتار ضربه بزنند. چون بدین وسیله کنترل بیشتری روی حجم صدا و تن نت هایی که می توانید خواهید داشت. بنابر این از ناخن هایتان برای این روش استفاده کنید. اگر بنا به هر دلیلی ناخن ها نباید بلند نگه داشته شوند شما باید از سرانگشتانتان به جای ناخن استفاده کنید. بلندی ناخن ها و شکل آنها کاملا بستگی به سلیقه فردی دارد ولی رایج ترین شکل آن این است که انحنای ناخن با انحنای سرانگشتانتان یکی باشد . توصیه می شود بهترین کیفیت صدا را در اثر تجربه و حس شنوایی خود به دست آورید. به یاد داشته باشید که ناخن ها برای گیتاریست مثل سوزن گرامافون است برای گرامافون و بنابراین باید به دقت نگهداری شوند. باید از همان ابتدا با کار بر روی آنها، آنها را سوهان زده و شکل داد (از سوهان بسیار مرغوب استفاده نمایید).

کوتاه ترین حد وسط

بلندترین

 

نمودار: طول ناخن ها باید در رسیدگی به آنها حوصله داشته باشید. بهترین تست برای طول ناخن ها هنگام نواختن اصوات است و به دلیل اینکه ناخن ها به مرور زمان رشد می کنند شما

0 دیدگاه

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

    طراحی سایت