آموزش ساخت ساز صدای باران


ساز صدای باران

در این یادداست به آموزش ساخت ساز صدای باران یا آبشار یا صدای آب خواهیم پرداخت

ساز صدای باران از دسته سازهای افکتی محصوب میشود که جهت اجرای زنده مورد استفاده قرار می گیرد

زیرا صدای آب و … را می توان بوسیله افکت های صوتی کامپیوتری در موسیقی های ضبط شده بازسازی کرد و می توان گفت بیشتر هدف از ساخت و اجرای سازهای افکتی جهت استفاده در اجرای زنده است .

(شما میتوانید این ساز را از فروشگاه ما تهیه کنید)

پیش از این ما آموزش ساخت ساز رعد و … را در یادداست هایمان منتشر کرده ایم و قصد داریم در آینده نیز آموزش ساخت دیگر سازهای خاص را برای شما داشته باشیم .

انواع ساز صدای باران

انواع ساز صدای باران

برای ساخت ساز صدای باران به یک شی لوله مانند و توخالی نیاز داریم

این شی می تواند نی بامبو باشد ، می تواند چوب تو خالی باشد یا می تواند پلاستیک باشد .

ما در اینجا پیشنهادمان لوله پولیکاست که هم شی سختیست و هم صدای بلندتری تولید می کند ، طول این لوله می تواند از یک متر به بالا باشد و این مورد بسیار دلبخواهیست و مدل ها متفاوتی از این ساز در اندازه های سی سانت تا دو متر موجود است .

 

ابتدا لوله را به اندازه دلخواه می بریم :

مرحله اول ساخت ساز صدای آب

مرحله اول ساخت ساز صدای آب

در مرحله ی بعد روی لوله سوراخ هایی بصورت ضربدر ایجاد می کنیم (دقت کنید باید به صورت ضربدر باشد تا مهره های داخل به راحتی به پایین ریخته نشود)
مرحله دوم ساز آبشار

مرحله دوم ساز آبشار

در این مرحله تعداد سوراخ ها را افزایش می دهیم . دقت کنید هر چقدر تعداد سوراخ ها بیشتر باشد سرعت ریخته شدن مهره ها به پایین کمتر می شود و در نهایت صدای باران شما صدایی طولانی تر ایجاد می کند و این بسیار مهم است زیرا کیفیت این ساز بر همین اساس است (به علاوه جنس صدای تولید شده)

مرحله سوم ساز آبشار

مرحله سوم ساز آبشار

در این محله ما باید شی باریکی که می تواند سیخ چوبی یا سیم یا … باشد از سوراخ ها رد کنیم و باقیمانده آن در بیرون لوله را ببریم .

مرحله چهارم ساخت ساز آبشار

مرحله چهارم

سپس در مرحله ی ما باید مهره ها را داخل لوله بریزیم (این مهره ها می توانند مهره های پلاستیکی یا ساچمه یا ماش یا نخود یا هر جسم ریز دایره ای و سفتی باشد که با برخورد به دیواره ی لوله ایجاد صدا کند)
مرحله پنجم ساخت ساز آبشار

مرحله پنجم

و حالا دو طرف لوله را با شی گردی که می تواند خود پلاستیک یا چوب باشد می بندیم .

مرحله ششم ساخت ساز آبشار

مرحله ششم

در آخرین مرحله ی ساخت دیواره ساز را می توانید نقاشی کنید یا اینکه قبل از نقاشی جای باقیمانده سوراخ ها را بتونه کنید تا مشخص نباشد .

 

امیدواریم که از این آموزش استفاده کنید ، در صورتی که سوالی برای شما مطرح شد می توانید آن را با پشتیبانی آنلاین سایت در میان بگزارید .

( بانک نت موسیقی ماهور را بینید )

مقالات مرتبط

0 دیدگاه

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

طراحی سایت