مشاوره تغذیه ، برای اجرا (بخش اول)


روزهای نزدیک به اجرا

 

به روز های نزدیک به اجرا که میرسیم و تمام موارد بالا اعم از تمرین در شرایط مختلف و خودتلقینی را انجام داده ایم ، اکنون بیشتر از هر زمان دیگر در طول این مدت ، باید آرامش روانی داشته باشیم مثل دانش آموزی که دروسش را کاملا از بر است با اعتماد به نفس و طبق برنامه قبلی عمل می کنید .

اگر قرار است در جشنواره ای شرکت کنید که محل اجرا از محل زندگی شما فاصله دارد ، سعی کنید از همین حالا مسائلی مثل حمل نقل و محل اقامت و … را در نظر بگیرید تا روز اجرا یا روز قبل از اجرا ذهنتان مشغول اینجور مسائل نشود .

مشاوره تغذیه

مشاوره تغذیه

چه موادغذایی باعث ایجاد استرس می شوند؟

کافئین ماده ای محرک است که در قهوه، چای، کولاها، شکلات و تعدادی از داروها وجود دارد. مصرف زیاد موادغذایی حاوی کافئین همانند استرس عمل می کند و گاهی اوقات علائم آن را بدتر می کند.

یک ماده محرک، ترشح اسید معده و هورمون های تیروئیدی را بیشتر می کند. این مسئله ضمن ایجاد اضطراب، فعالیت کلیه ها را بیشتر می کند. با افزایش فعالیت کلیه ها، دفع ادراری افزایش می یابد.

کافئین، همچنین جذب آهن دریافتی از طریق مواد گوشتی مانند( گوشت مرغ و قرمز) را مهار می کند و سبب ایجاد کم خونی ناشی از فقر آهن می شود. اغلب مردم کافئین را به عنوان عاملی محرک برای افزایش انرژی مصرف می کنند. این یک احساس کاذب از انرژی است و در واقع غدد فوق کلیوی را خسته می کند؛ چون هورمون های آدرنالین که هورمون های استرس نامیده می شوند، از غدد فوق کلیوی ترشح می شوند.

کافئین می تواند سردرد ایجاد کند، بنابراین مصرف آن را کاهش دهید و در صورت تمایل به مصرف قهوه، قهوه بدون کافئین را مصرف کنید.

 

تغذیه ، برای اجرا

مواد خوراكی ضد استرس :

 

خوردن آدامس را قبل از اجرای زنده را قبلا پیشنهاد كرده بودیم . چند خوردنی كه البته شاید قبل از اجرای زنده دسترسی به آنها كمی دشوار باید اما ذكر آنها خالی از لطف نیست :

ماهی – تخم مرغ – چای – مغزها (گردو و …) – اسفناج – شیر – كیوی

اما ما باید به دنبال خوردنی های در دسترس تر باشیم

مقدار كمی شكلات نیز قبلا پیشنهاد شده بود اما

خوردنی فوق العاده عجیب و موثر كه پیشنهاد بسیار ویژه كتاب است : سیب

سیب یك معجزه است

اثرات آرامش بخش سیب را می توانید با یك جستجو در اینترنت بخوانید و به انها انرژی بالا و سریع الجذب بودن بدلیل وجود قند را هم اضافه كنید .

سیب كلا خوردنی عجیبیست خوردنی كه درمان یبوست و هم درمان روان بودن شكم است ؛ خوردنی كه هم طبعش گرم و هم سرد است …

 

منبع : کتاب تمرین تا اجرای زنده اثر سبحان حیدری

کپی بدون لینک مستقیم به مطلب(تغذیه ، برای اجرا) ممنوع میباشد .

مقالات مرتبط

طراحی سایت